Kategorie: Novinky

Kontrolní závody reprezentačních výběrů 2013

Ve dnech 20. a 21.4.2013 proběhly v Račicích kontrolní závody reprezentačních výběrů pro letošní rok.

Na základě svých výsledků na  Mistrovství ČR na dlouhé dráze v Hoříně   byli pozvání i čtyři naši závodníci.

Senzačně rozjetou sezonu má Anička Žabová, která po vítězství na 6 km trati v Hoříně, zvládla bez zaváhání i klasickou trať na 2km a s velkým náskokem zvítězila ve skifu juniorek.V jaké reprezentační posádce pro ME či MS zasedne, rozhodne trenérská rada patrně podle výsledků juniorské regaty v Mnichově, která se koná příští týden.

Skvělého výsledku dosáhla i starší ze sester Žabových- Lucka.Ve své první sezoně mezi ženami skončila ve skifu čtvrtá a zajistila si tak místo v některé z reprezentačních posádek. O tom v jaké bude jezdit rozhodne kontrolní závod 1.května v Račicích, kde pojede ve dvojskifu proti olympijské vítězce Mirce Knapkové.

Více jsme možná čekali od  našich dalších dvou  závodníků – dorostenky Heleny Smolové a juniora Jakuba Ingera. Umístění ve finále C jsou sice pěkná, ale určitě za jejich současnými možnostmi. Účast v reprezentačních  posádkách pro letošní sezonu je tak pro Helenu i Kubu  v  nedohlednu.

Dařilo se  i dvěma  našich odchovancům .

Olympionička Lenka Antošová (t.č.Slavia Praha) skončila ve skifu žen na 2.místě  a bude pro letošní  rok  patrně základem dvojskifu. Moc bychom si přáli ,aby její partnerkou  v lodi byla právě naše Lucka Žabová.

Martin Slavík (t.č.Dukla Praha) obsadil ve skifu mužů lehkých vah 3.místo a  na následující regatě v Essenu a na ME ve španělské  Seville  bude společně s Adamem Kapou  v lehkém dvojskifu, stejně jako  ostatní reprezentační posádky, usilovat o nominaci na MS v  jihokorejském Chungju.