Kategorie: Novinky

Zimní veslařské soustředění – Příchovice 2013

Od 25.2. do 2.3. 2013 se členové veslařského klubu Slavie Děčín zúčastnili běžeckého soustředění v Jizerských horách, obec Příchovice.

Přesun z Děčína do Příchovic proběhl v pořádku, ačkoliv celou předešlou noc sněžilo a ráno i v Děčíně jsou všechny cesty bílé. Aspoň jsme se nemuseli bát o nedostatek sněhu. V neděli odpoledne členové prozkoumali tamější okolí výletem na rozhlednu Štěpánku, pozdravili se stopami a všichni se zúčastnili sněhové bitvy, jen zdrženlivý Luboš zůstal suchý. Večerní sjezdování na místní sjezdovce U Čápa, zkazilo husté pršení.

Na druhý den se výprava připravila na běžky, někteří nováčci (Lucka, Kája, Vítek, Terka, Martin a Radim) se na běžky vydali poprvé pod přísným dohledem p. Žaby a I.Hladíka. Nikomu se nic nestalo, až na pár bolestivých puchýřů. Odpoledne jsme se vydali na běžky podruhé, naše výprava byla ochuzena o Radima, který neunesl bolest, kterému způsobily puchýře. Tentokrát už jsme na večerní lyžování nešli, běžky nám stačily.

V úterý bylo nejhezčí počasí z celého týdne, modrá obloha, sluníčko krásně hřálo, v příjemné náladě jsme vyrazili na ranní fázi. Odpoledne měli nováčci volno a vydali se na procházku s „maminami“ Kájou a Verčou. Trenér si vzal na starost ty starší a pořádně je prohnal. Vyřízení jsme se večer zmohli jen na jednu partičku Česka.

Ve středu přišel odpočinkový den, na běžkách jsme byli jen ráno a odpoledne jsme se vydali na procházku Harrachovem s tradiční návštěvou skokanských můstků (i letos jsme měli štěstí a viděli jsme pár skoků) a cukrárny.

Čtvrteční dopoledne bylo volné, tak se kolektiv věnoval společenským hrám a promítání fotek, jen první družstvo „Profesionálové“ se vydali na běžky. Odpoledne pak lyžníci navštívili Jizerskou magistrálu, kde se každý rok běhá Jizerská 50. Mladším stačila takzvaná „Lochneska“ (z kopce - do kopce) dlouhá 5 km. Starší si to dojeli až na Knajpu, okolo 30 km.

Závěrečný páteční den byl věnován závodům. Dopoledne se jely individuální závody, starší jeli dva závodní okruhy, mladší jeli jen závěrečnou rovinou, ale i tak to bylo náročné. Na základě výsledků individuálních závodů se pak všichni rozdělily do štafet, které byli na plánu na odpoledne. Večer proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů dne. Všichni byli oceněni čokoládovou medailí a závěrečný večer byl ukončen promítáním fotek a snědením pudinkového „dortu“.

Následující den se členové věnovali úklidu chaty, dojídáním zbytků jídla a cestě domů.

V Příchovicích jsme strávili příjemných 6 dní, plný zábavy, běžkování a utužování kolektivu. Doufáme, že se tam příští rok sejdeme všichni ve stejném počtu.

 

……. a teď plato na vodu a hurá do  veslování

výsledky závodů :

pořadí jednotlivci - klasika

dívky ml. (1.800m) :     

1. Jiřišťová T.              10:08 min

2. Tafiová K.               13:21 min

3. Theileová L.                        14:46 min

chlapci ml. (1.800m) :     

1. Baldinus V.             8:46 min

2. Šmerák M.              14:16 min

dívky st. (6.000m) :     

1. Žabová A.               25:44 min

2. Hammerlová M.     31:15 min

3. Brzáková T.             32:15 min

4. Smolová H.             34:12 min

chlapci st. (6.000m) :     

1. Inger J.                    23:02 min

2. Němeček L.            25:12 min

NEW ženy (6.000m) :     

1. Žabová L.                24:59 min

2. Kolářová V.             36:54 min

3. Smolová K.              37:51 min

 

pořadí družstva – klasika

1.  Kolářová V., Šmerák M., Baldinus V., Žabová A., Němeček L.                           46:30 min

2.   Jiřišťová T., Theileová L., Smolová H., Hammerlová M., Inger J.,                     49:20 min

3.   Brzáková T., Tafiová K., Smolová K., Žabová L., Fous V.                                    52:17 min

print Formát pro tisk