Kategorie: Novinky

První úklid v loděnici po povodni

První úklid v loděnici po povodniZ pátku na sobotu opadla vodní hladina pod 930 cm, což pro nás znamená, že v loděnici NENÍ voda. Sice je asi 1 metr od vrat, ale to nevadí pro zahájení prvního úklidu.

Z pátku na sobotu opadla vodní hladina pod 930 cm, což pro nás znamená, že v loděnici NENÍ voda. Sice je asi 1 metr od vrat, ale to nevadí pro zahájení prvního úklidu.

Skupina dobrovolníků (asi 12)  se sešla v sobotu na 9 hodinu. Vybaveni úklidovými prostředky, jsme se vrhly nejdříve na likvidaci naplavených předmětů a pak na postupné oplachování blátíčka, které se dostalo a zůstalo všude. Šlo se pěkně od zadu (sprchy, WC, sauna, odpočívárna, posilovna a loděnice) až k vratům. Opláchnutí stěn (vapkou) a podlah trvalo nejdéle.

Zatím jako největší škoda, kterou evidujeme, se zdá  zaplavená SAUNA (opravená při povodních 2002) a nová vrata loděnice. Dřevo a izolace sauny bere postupně za své, začíná bobtnat a odtrhávat se od stěn.  

Rozvody elektriky zatím fungují. Teď budeme jen větrat a sušit.

Před loděnicí je zatím stále mnoho vody, naplaveného dřeva a nečistot. Lodě a odvezený materiál zatím nemůžeme přivést. Doufejme že do soboty voda ustoupí a umožní nám tak naložení lodí na plánované soustředění od 16.6. na veslařském kanále v Račicích.

Účast povinná hlavně pro žactvo a dorost. Je nutné po nedobrovolném přerušení sportovní činnosti se znovu začít pohybovat na vodě, pro některé před závodem roku – Mistrovství ČR 2013.

 

Děkujeme všem zúčastněným za pomoc při úklidu a také některým rodičům, kteří poslali na účet VK Slavia finanční podporu, na obnovu majetku po Povodních 2013.

 

Ještě jednou DÍK

Za předsednictvo VK, Z.Žaba 

print Formát pro tisk