Kategorie: Novinky

První veslařský maraton na veslařském trenažéru v Děčíně

První veslařský maraton na veslařském trenažéru v DěčíněDne 1.února 2014, proběhl ve veslařské loděnici v Děčíne, historicky první maraton na veslařském trenažéru. Osmičlenné družstvo složené z Lucie Žabové, Štěpána Bureše, Veroniky Kolářové, Michala Wolfa, Heleny Smolové, Tomáše Kindlemana, Terky Brzákové a Anny Žabové po taktické poradě a natrénování techniky přesedání odstartovalo v 10:25 hodin.

Více foto v galerii... odkaz zde​

Maraton v číslech (.xls)​

  Dne 1.února 2014, proběhl ve veslařské loděnici v Děčíne, historicky první maraton na veslařském trenažéru. Osmičlenné družstvo složené z Lucie Žabové, Štěpána Bureše, Veroniky Kolářové, Michala Wolfa, Heleny Smolové, Tomáše Kindlemana,  Terky Brzákové a Anny Žabové po taktické poradě a natrénování techniky přesedání odstartovalo v 10:25 hodin.

   V plánu bylo, že se budou účastníci postupně střídat po ujetých 500 metrech a vycházelo to tak, že každý pojede jedenáctkrát. Závod se začal rozjíždět opatrně v průměrném tempu na 500 m 1:52,8 min. a až do 4. kola docházelo k jeho postupnému zlepšování až na průměr  1:52,2 min. Poté až do10.kola postupně docházelo k ubýváni sil až na průměrný čas 1:53,6 min. Závěrečné kolo střídání všechny vyhecovalo k maximálnímu výkonu a snížení času až na 1:53,4 min. Časomíra se tak zastavila na historicky prvním zápisu do děčínských tabulek s časem 2:39:25,4 hod. 

   V žákovské kategorii byla účast podprůměrná, dorazili pouze dva stateční: Lukáš Prchal a Martin Šmerák. Kluci se vydali na trať 10 km a také se po 500 metrech střídali. Celkem zajeli výsledný čas 0:54:11,6 hod. 

   Všem zúčastněným blahopřejeme ke sportovnímu nasazení a dosaženého výsledku. Doufáme, že při příštím maratonu, bude účast vyšší a přijdou i ti, kteří sobotní dopoledne proleželi u televize.

print Formát pro tisk